ПРОМ

Утеплення цистерн резервуарів

Пінополіуретаном утепляють цистерни, бочки, теплообмінники, резервуари, наливні термінали.

Будь-які резервуари, цистерни, що використовуються для збереження рідких речовин, продуктів - цінні саме тим, що в них можна зберігати товари без втрати їх якості. Недотримання температур для зберігання будь-яких товарів - загрожує:

  • перемерзанням
  • конденсацією
  • перегріванням
  • втратою рідиною своїх властивостей

Щоб утримати необхідну температуру в резервуарі  і уникнути втрат, цистерну треба утеплити.

Перелік резервуарів, що застосовуються в промисловості та сільському господарстві для яких нанесення термічної ізоляції є необхідною мірою, досить широкий:

  • промислові цистерни для зберігання і перевезення легкозаймистих нафтопродуктів;
  • великі резервуари для гарячої води, теплообмінники;
  • ємності для зріджених газів і рідин, які необхідно зберігати в холодному стані;
  • бродильні та ретифікаційні ємності;
    резервуари для зберігання і перевезення рідин;
  • цистерни для зберігання хімічних речовин різного призначення.
    Але де б не застосовувалися у промисловості для: цистерн, теплообмінників, бродильних ємностей чи нафтоналивних терміналів, - у сільському господарстві: цистерни для перевезення, зберігання молока, води чи рідких мінеральних добрив, які під без дотримання необхідного температурного режиму зіпсуються або змінять свій агрегатний стан, унеможливлюючи їх вчасне використання, - у переробній промисловості, де резервуари та наливні термінали використовують на спритових, цукрових, заводах, олійно-жирових комбінатах, пивзаводах, мясокомбінатах, кондитерських цехах, - скрізь якісна теплоізоляція Пінополіуретаном резервуарів, ємностей чи цистерн збереже майно, допоможе власникам уникнути непередбачених втрат, чи додаткових витрат на постійні ремонти термоізоляційних оболонок чи самих ємностей.

Які існують види ємностей, і які з них вимагають спеціальної обробки.
Матеріали з яких виготовлено ємності, цистерни чи резервуари повинні відповідати їх призначенню. Частина з них виготовляються з алюмінію, інші - з вуглецевої чи харчової нержавіючої сталі. У багатьох вимагається внутрішнє антикорозійне, стійке до агресивних середовищ або антистатичне покриття. Багато існує ізотермічних ємностей, призначених для зберігання і транспортування вантажів з підтриманням певного температурного режиму. Для таких резервуарів нерідко передбачається додатковий автономний підігрів або обігрівальний кожух, в такому випадку розрідження здійснюється завдяки гарячій парі. Всі технічні вимоги, пропоновані до тих чи інших видів цистерн, чітко регламентуються старим ДБН 10674-75, в тому числі і устаткування специфічних ємностей, так званим тіньовим захистом і теплоізоляційним шаром.

Як правило, нові цистерни мають заводське оснащення термоізоляційним шаром. Але часто трапляється так, що при модернізації виробництва доводиться адаптувати наявне обладнання у відповідності до сучасних технологій. Також з часом шар ізоляції може бути підданий деформації, внаслідок чого його функціональні властивості вже не будуть відповідати вимогам. І в тому і в іншому випадку необхідно облаштування нового або додаткового теплоізоляційного покриття, але за рахунок того, що резервуари мають специфічну геометричну форму, до недавнього часу це питання було досить проблематичним. Особливу складність викликають труби, крани і вентилі, для яких традиційні види ізоляційних матеріалів в більшості випадків просто не підходять. На даний момент таких проблем вже не існує, оскільки теплоізоляція пінополіуретаном вирішує всі важко здійсненні до недавнього часу питання.

До пінополіуретану, єдиним можливим способом облаштування термічно стійким захистом резервуарів є тільки мінеральна вата. Але таке оснащення вимагає застосування додаткових кріпильних деталей, а також захисної обшивки листовим матеріалом. В результаті цього утворюються мости холоду, ізоляція стає вразливою до механічних пошкоджень, експлуатаційний термін її дуже обмежений, через постійне зсідання мінеральної вати, тому питання теплоізоляції таких резервуарів, цистерн чи ємностей постає перед її власниками знову і знову кожних 5-10 років. Постійне переоснащення та виправлення недоліків гальмує виробничі процеси і вимагає регулярних фінансових вкладень. При цьому труби, крани і вентилі практично неможливо захистити від зовнішнього впливу, що також негативно позначається на зберіганні певної категорії продукції.

Пінополіуретановий шар, що володіє щільністю 32-56кг/м3 і прекрасною адгезією, це набагато більш ефективний ізоляційний матеріал. Функціональні можливості якого дуже і дуже широкі. Пінополіуретан має закрито пористу структуру, що забезпечує високі показники гідроізоляційних характеристик. При його застосуванні термічні втрати зводяться до мінімуму, відпадає необхідність у використанні дорогого кліматичного обладнання.

Високі показники теплоізоляційних характеристик обумовлюються сучасними технологіями і обладнанням, які застосовуються при обробці ємностей пінополіуретаном. Це єдиний матеріал, що відрізняється безшовним нанесенням, а, відповідно, і повною герметичністю. При цьому відсутня необхідність у використанні додаткових кріпильних елементів, оскільки теплоізоляційний шар прекрасно тримається на будь-якій поверхні. Таким же чином відбувається повна герметизація труб, кранів і вентилів, сполучених з резервуаром.

Обробка цистерн жорстким пінополіуретаном має ряд переважних якостей, а саме:

  • гідро-і термоізоляційний шар щільністю 32-56кг/м3;
  • захист від корозії;
    можливість обробки практично будь-яких площ і будь-якої геометричної форми;
  • мінімальний коефіцієнт теплопровідності;
  • високі показники морозостійкості до -80С;
  • мінімальна сприйнятливість до впливу агресивних середовищ і мікроорганізмів;
  • стійкість до впливу високих температур до +150 С;
  • відсутність необхідності в регулярному ремонті;
  • простота відновлення пошкодженого шару;
  • відсутність шкідливих випаровувань в процесі застосування;
  • термін експлуатації становить не менше 25 років.
    Крім того, пінополіуретановий шар володіє широким діапазоном технологічних особливостей, що дає можливість виконувати нанесення теплоізоляційного матеріалу на ємності, цистерни та інші резервуари, до яких пред'являються найрізноманітніші технологічні вимоги, в індивідуальному порядку.

Пінополіуретан добре себе зарекомендував в країнах ЄС і світу. ППУ екологічний, міцний і надійний, володіє унікальними характеристиками, має великий термін експлуатації.  Гарантія на утеплення пінополіуретаном резевуарів, ємностей, цистерн 25 років.

Утеплення ємності, цистерни, резервуару піною ППУ
Як розрахувати товщину

Щоб визначити вартість утеплення, треба розрахувати товщину теплоізоляційного шару, вона залежить від: конструктиву...

Калькулятор вартості

Ввведіть дані вашого об'єкту та Ваших побажань, дізнайтеся орієнтовну вартість утеплення з роботою та матеріалами для....

Як замовити послугу

Головні етапи співпраці - щоб прийняти рішення, і процес був зрозумілий, - перегляньте алгоритм співпраці...

Особливості утеплення

Резервуару піною ППУ

Що потрібно для збереження температури рідини, і в мороз, і в спеку?

Що Ви отримаєте після утеплення металевого чи бетонного резервуари, цистерни Пінополіуретаном?

Чому таке рішення краще?

 Вона прямо впливає на процес зберігання, якість, кількість, вартість рідин та ризик невідворотної їх втрати. Для тривалого якісного збереження рідини в резервуарі, температура в ньому не має підтримуватися зимою, літом на рекомендованому для кожної рідини рівні. Щоб цього досягнути треба якісно виконати теплоізоляцію.

Екологічність відіграє основну роль для зберігання рідин, перебування людей поряд на довгі роки, – ППУ піна екологічна є сертифікати ЄС та довговічна, – перевірений термін експлуатації 50 років. Гарантія 25 років.

Відсутність містків холоду, – це відсутність тепловтрат через конструкції бетонного, металевого резервуару забезпечить сталу температуру та вологість незалежно від погодних умов за його межами на вулиці, жодні інші утеплювачі, що мають стики, нещільно прилягають до примикань, не можуть забезпечити потрібну температуру. Після утеплення піною ні задування, – ні промерзання, ні перегрівання рідини – НЕМОЖЛИВЕ.

Одночасно з утепленням – пінополіуретан захищає стінки резервуару від контакту з водою та повітрям. Така властивість забезпечить надійний антикорозійний захист зовнішніх стінок резервуару від корозії та руйнування, подовжить термін експлуатації в рази.

Для утеплення бетонної чи металевого резервуару з зовнішньої сторони ємності чи цистерни – стандартно рекомендується утеплення ППУ щільністю 40 кг/м.куб закрито-пористої структури товщиною 3-10 см (аналог 12-40 см пінопласту), в залежності від пострібної для рідини температури в діапазоні від -80 до + 150 С.

Переваги: твердий, ППУ 40 не поглинає вологу, саме тому його при потребі можна мити за допомогою апаратів високого тиску.

Недоліки: пінополіуретан не витримує ультрафіолетового проміння сонця, тому після утеплення рекомендується фарбування для захисту.

Як підготувати поверхню?

Бетонні плити перекриття. У всіх відомих будинках і спорудах, як старого зразка так і нові, бетонні плити чи монолітне бетонне перекриття має бути без пилу – пил погано тримається поверхні, тому якщо його не прибрати то пінополіуретан не бути мати зчеплення з бетоном, та без старого вапняного шару – вапно з часом розмокає та відшаровується, тому його треба зняти механічним способом чи відмити апаратами для миття високого тиску типу Karcher

Метал. Металеві поверхні чи споруди з профнастилу, мають мати знепилену не жирну поверхню, без відшаровування іржі. Щоб адгезія до металу була довговічною, поверхню металу слід перевірити на залишкові жирні змазки, що залишаються після його виробництва, якщо метал таки жирний, його треба знежирити будь-якими розчинниками. Якщо на товстостінному металі іржа відшаровується пластами, то її треба зачистити до монолітної основи. В інших випадках пінополіуретан відмінно зчеплюється зі всіма металевими поверхнями.

Є також матеріали до яких немає особливих вимог, щодо підготовки: плівки, дерево, листи шиферу, ОСБ та багато інших про які не вказано вище, можуть бути прийнятними на напилення на їх поверхні пінополіуретанової ізоляції.

Що потрібно для виконання робіт?

Під'їзд і стоянка

Важливо обсудити

можливість під'їзду до об'єкту і стоянки - чи є вузькі вулиці, повороти, шлагбауми чи обмежувачі висоти, круті схили, нахилені на дорогу дерева ітд

380 чи 220 вольт.

Електроживлення

Для професійного обладнання Graco E-30 і GAMA 30H треба 380 вольт 12-16 кВт, або доставка і заправка нашого генератора 36кВт, який ми надаємо БЕЗКОШТОВНО

t не нижче + 10 С

Вимоги до поверхні

- суха, - без пилу, бруду, жиру поверхня, - температура не нижче +10 С

Домовленість сторін

По основних параметрах

Оформити замовлення: вид робіт, кількість кв метрів, домовитися про дату, місце, вартість виконання робіт, завдаток і тп

СТАТТІ

Інші види ізоляції для промислових споруд