Переваги Пінополіуретану

Біологічна стійкість

Стійкість пінополіуретану до дії бактерій гниття, цвілі і грибків залежить від вмісту вологи в ньому. Отже, у закрито пористих матеріалах, до яких відноситься пінополіуретан створюються несприятливі умови для зростання цих організмів. Дійсно, при дослідженні біологічної стійкості жорсткого закрито пористого пінополіуретану помітного зростання грибків виявлено не було.

Саме тому:


Поліуретани вироблені на основі простих олігоефірів, що є найгіршим середовищем для грибків. Практично всі пінополіуретани на основі простих олігоефірів характеризуються високою стійкістю до дії грибків, цвілі, бактерій. Так, Пінополіуретан, отриманий за стандартною технлогією, має високу стійкість до дії ферментів, в тому числі, шлункові ферменти дрібних гризунів, не можуть розчинити його.

Гризуни та комахи не просто не гризуть ППУ, тому що не люблять, а їх шлунки пінополіуретан просто не перетравлюють. Більше того ППУ – хімічно стійка сполука, яка не розчиняється навіть в концентрованій соляній кислоті, а тільки набухає при зануренні у соляну кислоту, тому розчинити ППУ не під силу жодним комахам, гризунам чи іншим біологічним організмам.
На науковій мові: зближення уретанових груп у макромолекулі поліуретану підвищує біологічну стійкість полімеру. Так, ППУ, отриманий із застосуванням розгалужених діолів або бісфенол, як правило, мають відносно високу стійкість до дії ферментів. Порівняння пінополіуретанів на основі різних диізоціанатів показало, що полімери на основі лінійного диізоціаната (гексаметілендіізоціаната) значно менш чутливі до мікробіологічних факторів, ніж пінополіуретани на основі циклічних диізоціанатів, причому найбільш чутливі пінополіуретани на основі ТДІ.

Водопоглинання пінополіуретану залежить від особливостей його композиції і щільності. За 24 год водопоглинання пінополіуретану не перевищує 1-3%. Водопоглинання знижується, в міру збільшення щільності. У деяких пінополіуретанів  знизили водопоглинання в 4 рази за рахунок введення в рецептуру касторової олії або гідрофобізуючих домішок.

Особливо важлива водостійкість пінополіуретанів для судноплавства. Проводилися дослідження тривалого впливу води на пінополіуретан-3 і пінополіуретан-3С. Стінки пінополіуретану повільніше поглинають воду. Пінополіуретан, спінений фреоном-11, за 3 роки абсорбував не більш 0,95кг / м², а пінополіуретан, спінений вуглекислим газом, за той же період абсорбує 1,1 кг / м². Залежність водопоглинання від тривалого впливу води виражається формулою W = W01b, в якій W – це водопоглинання за час г; W0 – це водопоглинання за 1 годину тесту, б – це коефіцієнт (для пінопластів б дорівнює 0,22). За такою формулою визначається водопоглинання пінополіуретану за результатами короткочасних випробувань при тривалій витримці. Було встановлено, що при тривалому впливі води, пінополіуретан відрізняється хорошою стійкістю форми.