Переваги Пінополіуретану

Паропроникність

Для якісного, довговічного утеплення, особливо відкрито-пористих несучих конструкцій, наприклад з дерева, вирішальною перевагою теплоізоляційного матеріалу є Паропроникність. Для випуску надлишкової вологи, що накопичується в конструкціях під час експлуатації житлових приміщень, – кухні, ванни, туалету, – скрізь де може бути вода чи вологість, – теплоізоляційний матеріал має володіти, – паропроникністю. Якісні системи пінополіуретану мають такі показники паропроникнення:


– Відкрито-пористий ППУ (закритих комірок 50%) має показник 25% паропроникнення цей утеплювач взагалі не поглинає вологу, і надає видатні шумоізоляційні властивості та не вимагає додаткової пароізоляції. Застосовується для дерев’яних конструкцій даху, каркасного дому, зрубу, поверхні з ОСБ, ДСП, фанери ітп
– Закрито-пористий ППУ має показник 3% паропроникнення, закриті комірки більше ніж на 95% та хороші гідроізоляційні характеристики, – застосовують переважно для утеплення металевих, бетонних, залізо-бетонних конструкцій з низьким водопоглинанням. 

Таким чином, інші відкрито-комірчасті утеплювачі – мінвата, ековата, вермикуліт потребують захисту якісною пароізоляційною плівкою, це є необхідною умовою нормального функціонування такого утеплювача. Коли мова йде про клімат, в якому різкі перепади температури є постійними, відкрито-комірчасті теплоізоляційні матеріали навіть із застосуванням пароізоляційних плівок будуть поглинати конденсат, який всеодно виникає в точці роси (точка роси завжди має бути в утеплювачі). Краще вирішення такої проблеми утеплення є закрито-комірчастий ППУ, що навіть в умовах великих і частих перепадів температур, не руйнується і працює понад 50 років, оскільки зовсім не поглинає вологу, а його теплопровідність практично не змінюється, в той час як тепловтрати у відкрито-комірчастих утеплювачів, в яких з часом накопичується волога, істотно зростають, а термін експлуатації скорочується, що веде до їх заміни вже через 5-15 років.

Підсумуємо: Чим більше вологи набирає утеплювач – тим більше вологість істотно зменшує теплопровідність ековати, мін вати, пінопласту (з 0.04 до 0.08) срок експлуатації при цьому зменшується до 5-15 років, в той час як ППУ практично не змінює свого коефіцієнта теплопровідності від вологості (складає 0.02 для кращих зразків закрито-комірчастого ППУ) і працює в такому режимі понад 50 років.

Постійна вологість пористих (пухких) матеріалів, особливо целюлози призводить до цвілі і гниття, виникнення комах, гризунів (якщо така і не спостерігається перші рік – два, тільки завдяки хімікатам в цих метаріалах, яких навіть цвіль не бере). Всі ці процеси (цвілі, гниття, комахи, гризуни) проходять тільки при наявності вологи, тому дуже важливим чинником для теплоізолятора є відсутність здатності до накопичення вологи.
Висновок про те, який утеплювач вигідніше і безпечніше застосовувати для будівельних, ізоляційних та інших робіт, робіть самі.