Утеплення приміщення для вирощування грибів
Приміщення для грибниць відрізняються високим рівнем вологості, а тому повинні бути максимально теплоізольовані. Товсті стіни не завжди є можливим рішенням, а тому часто оптимальним виявляється варіант теплоізоляції, використовуючи поліуретанові технології, а саме утеплення пінополіуретаном, яке має ряд переваг. Основне правило утеплення приміщень облаштованих під зберігання та вирощування грибів - внутрішня сторона утеплювача неодмінно повинна бути водонепроникною, а в приміщенні, де вирощуються або зберігаються гриби, необхідно розрахувати оптимальні параметри для припливних і витяжних вентиляцій, без яких просто не можливо обійтися.
З метою економії ресурсів зазвичай використовується монолітна ізоляція з пінополіуретану. Це дозволить уникнути містків холоду, що негативно впливають на мікроклімат грибниці. Ще одним кроком до організації ефективного приміщення для грибниць, є теплоізоляція для резервуарів, труб і теплоізоляція трубопроводів. Ця необхідність виникає з тієї причини, що влітку в грибницю по трубопроводу для охолодження подається охолоджена вода, а теплоізоляція пінополіуретаном захищає воду від нагрівання, внаслідок чого не виділяється конденсат і труби не «пітніють».
Теплиці, в яких висаджуються розсади тропічних або середземноморських рослин, необхідно робити стабільно опалювальними протягом усього року. Садівники найчастіше комбінують у своїх теплицях відразу три технології: теплоізоляційну, технологію акумуляторів теплоти та використання додаткового опалення. Теплоізоляція та акумулятори теплоти зазвичай використовують любителі, а додаткове опалення воліють власники промислових теплиць. Винятково важливою є теплоізоляція підлоги, теплоізоляція для стін і теплоізоляція фасаду, для цих цілей доцільно і правильно використовувати закрито-пористий пінополіуретан щільністю 40 або 60 кг/м.куб він оптимально збереже мікроклімат так необхідний для теплиць чи грибниць, і мінімально буде поглинати вологу, що гарантує відсутність грибків та бактерій.
Чим раніше утепляли стіни в теплицях?
Мінеральна вата, яка з часом зсідалася через надмірне поглинання вологи була не самим підходящим варіантом.
На відміну від мінвати переваги пінополіуретану очевидні, теплоізоляційний шар буде:
• довговічним;
• безшовним;
• міцним;
• економічно доцільним;
• екологічним, що позитивно вплине на покупців кінцевого продукту особливо з Європи.
Утеплювач пінополіуретан напиляється і відмінно тримається: на бетонних, цегляних, металічних шиферних поверхнях, між кроквами дахів і балками стель. Можна використовувати поліуретанові технології, які відмінно підходять для утеплення стін, стель, дахів і для утеплення під бетонними підлогами. Напилюваний пінополіуретан виключає можливість утворення грибків, бактерій, цвілі.
Тому для правильного утеплення грибниць чи теплиць, необхідно передбачити теплоізоляцію такого рівня, щоб максимально виключити можливість тепловтрат і при цьому створити можливість для дотримання технологій та процесів вирощування та зберігання готової продукції.